Skontaktuj się z nami
608 323 828

Dzień wyścigowy 15 sierpnia 2014 r.

Przy pięknej słonecznej pogodzie w nadkomplecie publiczności odbył się mityng wyścigowy. Wspaniała atmosfera, piękne panie w kapeluszach. Moda na wyścigi pod Krakowem stale rośnie.
Odbyły się dwa pokazy koni arabskich: klaczy – widzowie w głosowaniu uznali za najładniejszą gniadą ORLINI – Oriana po Eton, zaś najładniejszym ogierem został kary DONNER – Drabora po Eton, prawie jednogłośnie wygrywając pokaz.
W gonitwach koni angielskich na 1600 m po raz drugi na naszym torze wygrał CHIC HILL pod Kamilem Grzybowskim, zaś w gonitwie na 2000 m zwyciężyła BOYARYNA pod wspaniałą Joanną Wyżyk trenowaną przez Adama Wyżyka. Córka pana Adama została królową jeźdźców wygrywając ponadto dwie gonitwy arabskie na michałowskim WILDENIE (5 miejsce – nagroda Janowa, 5 miejsce Derby), zaś wśród klaczy zwyciężyła na siwej ORLANDI (Oriana , Eton).
Pragniemy dodać, że organizatorów zaszczycił specjalny dyplom z Kancelarii Premiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego. Wsparcie otrzymaliśmy od Ministra Rolnictwa. Obecny był v-ce mer Paryża i członek Parlamentu Europejskiego Pan Gerges Mesmin.
Zygmunt Bulicz

Pozostałe wiadomości: